16.7 C
Warszawa
sobota, 30 września, 2023

Sposób na klienta, który zalega z należnościami

Must read

Sposób na klienta, który zalega z należnościami

Płynność finansowa jest czymś więcej, niż tylko miłym uczuciem po spojrzeniu na stan firmowego konta. To dzięki niej możesz opłacać rachunki, zamawiać towar czy usługi niezbędne do realizacji zleceń. Gdy płynności brakuje, firma zaczyna popadać w poważne problemy finansowe. Prowadzi to do wydłużenia terminów realizacji, niezadowolenia klientów, zepsucia renomy, a w niektórych przypadkach nawet konieczności ogłoszenia upadłości.

Szybkie zgrzewarki tacek na jedzenie.

Czasami klient, który ma u nas nieopłacone należności, zwyczajnie nie ma skąd wziąć tych pieniędzy. I choć rozumiemy jego sytuację, to przecież musimy dbać o własny biznes. Prowadzi to do frustracji, zdenerwowania, a nawet poczucia bezradności. Przedsiębiorca w takiej chwili jest bowiem w kropce – jedyne, co mu pozostaje, to czekać w nadziei, że w końcu klient znajdzie środki na opłacenie zaległej faktury.

Jak utrzymać płynność finansową?

Istnieje pewien sposób, który pozwala wyeliminować cały stres związany z finansami i usprawnić zarządzanie należnościami w taki sposób, by pieniądze za wystawione faktury spływały jeszcze tego samego dnia na konto. Brzmi jak bajka, ale właśnie w ten sposób działa faktoring oferowany przez wiele instytucji finansowych. Zamiast tracić czas na kontakt z klientami, możesz podpisać umowę z faktorem, który przejmie na siebie obowiązek finansowania faktur i sam będzie dbał o to, by uzyskać pieniądze od twojego klienta.

  Identyfikacja wizualna - Abalon - agencja interaktywna

jak-utrzymac-plynnosc-finansowa-300x200-9671532Usługi faktoringowe stają się szczególnie pomocne w sytuacji, gdy prowadzimy usługi z klientami zagranicznymi. W takich sytuacjach spory są o wiele trudniejsze do rozwiązania, ponieważ poważną przeszkodą są bariery językowe oraz różnice w prawie obowiązującym w różnych krajach. Co więcej, klient może mieszkać kilka tysięcy kilometrów stąd, przez co urwanego kontaktu nie da się naprawić osobistą wizytą w jego biurze celem wyjaśnienia problemu z zaległymi fakturami.

  lo VI Maroon - Mufloor podłogi dębowe

Skuteczna windykacja międzynarodowa

Mając podpisaną umowę o współpracę z faktorem, to nie jest twoje zmartwienie. Firma sama odzyska należności, ponieważ windykacja międzynarodowa wymaga zaangażowania doświadczonych prawników. Możesz więc zaufać, że poradzą oni sobie z pozyskaniem zaległych pieniędzy. Poza tym… to już nie twój problem, odkąd otrzymujesz przelewy bezpośrednio po wystawieniu faktury ze środków faktora.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article